Bölge Ara

Dünya'da olduğu gibi ülkemizdede özel yat yada Gulet kiralama son yıllarda populeritesine iyice artırıp alternatif bir tatil ürünü olarak iç pazarda yerini almıştır.

Yat kiralama , ülkemizde 3 farklı ürün grup olarak karşımıza çıkan gulet , motoryat ve yelkenli yat larla gerçekleştirilmektedir.Bu üç grup arasında en fazla tercih edilen guletlerdir. Akdeniz ve Ege kıyılarını süsleyen Türk marangozları tarafında inşa edilen guletlerin boyutları 14 metre ile 50 metre aralığında değişmekte olup kapasite bakımından gulet ler 4 kişiden 32 kişiye kadar konaklama imkanı sunmaktadır.

Yat kiralamaları kural itibariyle cumartesi başlangıç ve bitiş olmak üzere genellikle haftalık tercih edilir .1 hafta için yeterli zaman sahip olmayanlar daha kısa süreli yat talebinde bulunabilirler.Yüksek sezon olarak nitelendirdiğimiz temmuz ve ağustos aylarında genellikle 1 haftadan daha az kısa bir süre için yat kiralama yapılmamaktadır .Bunun sebebi sezonun en yoğun olduğu dönem olan Temmuz ve Ağustos aylarında hemen hemen her gulet in haftalık olarak dolu olmasıdır.

Yat kiralandığı gün, limandan hareket saat 15:00 de başlar , tur bitimi ise kahvaltı sonrası saat 10:00 dır.Bunun nedeni cumartesi başlangıç ve bitiş olduğundan dolayı bir önceki turu bitiren müşterilerin yat tan ayrıldıktan sonra , yatın yeni tur için hazırlığı için yapılan temizlik ,nevresim değişiklikleri ve yakıt ve kumanya ikmalidir.Sabah dan 10:00 dan 15:00 e kadar geçen 5 saatlik süre yatın komple temizliği için yeterlidir.

Yat kiralamalarında talep edilen haftalık kiralama bedelinin içerisine mazot , transitlog,Türk sularındaki liman vergileri ve personel giderleri dahildir.Yatların çoğunda snorkel ,palet,deniz oyuncakları , balık oltaları , kano kullanımı ücretsizdir.

Yat kiralama fiyatları yatın sahip olduğu konfor ve teçhizata göre farklılık gösterir.Genelleme yapıldığında günlük 300 euro dan 6000 euro ya kadar her bütçeye uygun yat bulmak mümkündür.

Tüm bu yat kiralama husularını göz önünde bulundurtuktan sonra , sıra size en uygun yatı seçmek kalıyor.Yatlar nisan – ekim ayları arasını kapsayan 6 aylık dönemde kiralanmaktadır,filomuzda göreceğiniz her yatın bağlama limanı farklıdır.bu nedenle seçmiş olduğunuz yat başlamak istediğiniz limandan harekete uygun olmayabilir, rezervasyon formunda başlamak istediğiniz limanı belirtmek size zaman kazandıracaktır.

Yat kiralarken öncelikle grubunuzu oluşturan kişi sayısını ve başlamak istediğiniz liman tercihini yapmanız gerekmektedir.Liman tercihi yaparken o limanını ulaşım koşullarını göz önünde bulundurunuz.Aşağıda havalimanlarının yat limanlarına olan uzaklıkları belirtilmiştir.

Yandex.Metrica