İzmir Tatili

İzmir Tatili

İzmir'in Tatil Yerleri

Ege Bölgesinin İncisi olan ve Türkiye'nin İstanbul ve Ankara'dan sonraki en büyük sanayii ve Liman kenti olan İzmir;sınırları içerisinde Türkiye'nin en güzel Köylerinden olan Şirince Köyü, Unesco Dünya Kültür Miraslarından Efes Antik Kenti, Bergama Antik Kenti, Meryem Ana Evi gibi tarihi mekanların dışında bir çok doğal güzellikte barındırmaktadır. Çok eski dönemlere ait olan İzmir'in tarihi sürecinde doğal güzellikleri ile İzmir'in tarihi yerlerini harmanlayan İzmir Kenti,stratejik konumu ile her yıl yüzbinlerce insanın tatil için rotasını çevirdiği bir noktadır. Her geçen yıl mevcut değerlerinin üzerine koyan Güzel İzmir'in Tatil yerleri de yakın gelecekte oldukça önem kazanacaktır.Özellikle son yıllarda İzmir Nüfusu'nun büyük çoğunluğunun tercih ettiği İzmir'in tatil yerlerini ve İzmir'e yakın tatil bölgelerini sizler için sıraladık;

İzmir'in Sınırlarında Bulunan Tatil Yerleri

Ege'nin incisi güzel İzmir'in tatil yapılacak yerlerini sizler için derledik, eksik olarak gördüğünüz İzmir'in tatil yerlerine ilaveler yapabilir, İzmir hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Çeşme 

Son yıllarda Bodrum'un Türkbükü'nün iyiden iye popülaritesini kaybetmesiyle beraber Türkye Jet sosyetesinin ve Türk Ünlülelerinin akın ettiği Çeşme adeta yaz aylarına damgasını vurmaktadır.Muhtşem doğası,lavanta kokan sokakları ve kaliteli mekanları ile özellikle Alaçatı Bölgesi tercih edilmektedir. Gökçeada ile beraber Dünya'nın en iyi rüzgar sörfü yapılan bölgelerinden olan Alaçatı, Kum Plajı, Mocca Plajı ve Çark Plajı ile misafirlerini karşılamaktadır. İzmir Gece Hayatı'nın en Kaliteli bar ve restaurantlarını da içerisinde bulunduran bölgede denize sıfır Alaçatı Otelleri'de bulabilirsiniz. İzmir'e yaklaşık 95 km mesafede Çeşme, İstanbul halkı için Ağva ne ifade ediyorsa İzmir halkı içinde Çeşme o derece önem taşımaktadır.İzmir'in en önemli tatil yerlerinden olan Çeşme, yaz tatili alternatifleri arasında değerlendirebileceğiniz güzel bir tatil bölgesi.

Özdere 

İzmir'nin muhteşem tatil yerlerinden bir tanesi olan Özdere,Kuşadası, Çeşme, Selçuk ve Adnan Menderes Havalimanı'na yakınlığından dolayı son yılların tercih edilen yerlerinden bir tanesidir.İzmir'in Menderes ilçesine bağlı olan Özdere'nin tarihi de M.Ö.5 binli yıllara dayanmaktadır.Muhteşem doğal güzelliği,uzunca kumsalının yanı sıra Dünya'nın en iyi Satsuma Mandalinası bu bölgede yetişmektedir.Kalemik Milli Parkı, Çukuraltı Plajı,Maydanoz Koyu ve Ahmetbeyli Koyu ve Plajı, Özdere'nin en önemli gezilecek yerleridir.İzmir - Özdere arası yaklaşık 65 km olup İzmir Otogarı'ndan devamlı Minibus seferleri düzenlenmektedir. İzmir Özdere'de konaklama için birbirinden güzel Özdere Otelleri ve pansiyonları dışında Özdere tatil evlerinide değerlendirebilirsiniz.

Seferihisar  

3000 yıllık geçmişi ile İzmir'in tarihi sürecinde bulunan Seferihisar,doğal sit alanlarının fazlalığı sebebi ile hala bakir kalmıştır. Ege'nin hamsisi dizisi ile iyice populeritesi artan bu sahil kasabası özellikle haftasonlarında yoğun ziyaretçi ağırlamaktadır. Teos ve Akkum Plajları, Seferihisar'ın en önemli gezilecek yerlerindendir.İzmir'in tatil yerleri arasına alacağınız Seferihisar,İzmir Tatili için güzel bir alternatif olacaktır.Seferihisar - İzmir arası yaklaşık 45 km'dir.  İzmir Seferihisar'da konaklama için birbirinden güzel Seferihisar Otelleri ve pansiyonları dışında Seferihisar tatil evlerinide değerlendirebilirsiniz.

Urla 

İzmir'in ilçeleri arasında en yakın tatil yeri olan Urla, İzmir'in Merkezi'ne yaklaşık 35 km mesafede bulunmaktadır.İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ve mükemmel doğası ile birlikte Ege Denizi'nin en eski Limanı olan Liman Tepe'yi de sınırları arasında barındırmaktadır.İzmir'in diğer popüler ilçeleri olan Çeşme, Seferihisar ve Güzelbahçe ile komşu olan Urla,ılıman iklimi sayesinde yılın her dönemi oldukça fazla ziyaretçi ağırlamaktadır. İzmir Urla'da konaklama için birbirinden güzel Urla Butik Otelleri ve pansiyonları dışında Urla tatil evlerinide değerlendirebilirsiniz.

Foça 

Güzel İzmir'in Tatil yerleri arasında olan Foça, yemyeşil doğası, irili ufaklı koyları ve tertemiz havası ile son yılların dikkat çeken tatil yöreleri arasındadır.Nesli tükenmekte olan Akdeniz Foklarınında yaşam alanlarından olan Foça, Mavi turlarınında aranan bir bölgesidir. İzmir - Çanakkale otoyolu üzerinde bulunan Foça, İzmir'in Merkezi'ne yaklaşık 65 km mesafededir. İzmir Foça'da konaklama için birbirinden güzel Foça Butik Otelleri ve pansiyonları dışında Foça tatil evlerinide değerlendirebilirsiniz.

Dikili

Türkiye'nin bakir kalmayı başarmış el değmemiş tatil yerlerinden bir tanesi olan Dikili, aynı zamanda Balıkesir'in Ayvalık ilçesi ile de komşudur. Son yıllarda çok fazla ziyaretçi akınına uğrayan Dikili,plajları,mükemmel güzel koyları ve tarihi yerleri sınırları içerinde barındırmaktadır. Pitane Antik Kenti,Çandarlı Kalesi, Aşıklar Şelalesi olarak da bilinen Nebiler Şelalesi, Deliklitaş Köyü,Dikili'nin gezilecek yerleri arasından bazıları.İzmir - Dikili arası yaklaşık 120 km olup İzmir Otogarı ve Aydın Otogarından devamlı seferler düzenlenmektedir. İzmir Dikili'de konaklama için birbirinden güzel Dikili Otelleri ve pansiyonları dışında Dikili tatil evlerinide değerlendirebilirsiniz.

Gümüldür

Ege'nin incisi olan İzmir'in güzel tatil yerlerinden bir tanesi olan Gümüldür, aynı zamanda Özdere ile de komşudur.Mavi bayraklı plajları, Klaros Antik Kenti gibi asırlardır ayakta kalan tarihi yerleri ve muhteşem doğası ile Gümüldür,son yılların parlayan yıldızıdır.İzmir gece Hayatı'nın hareketliliğini bulamayacağınız Gümüldür'de sakin ve sessiz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. İzmir - Gümüldür arası yaklaşık olarak 70 km'dir.  İzmir Gümüldür'de konaklama için birbirinden güzel Gümüldür Otelleri ve pansiyonları dışında Gümüldür tatil evlerinide değerlendirebilirsiniz.

İzmir'e Yakın Tatil Yerleri

KuşadasıTürkiye'nin de en önemli tatil kentlerinden olan Kuşadası - İzmir arası 100 km mesafedir. Didim ile beraber Aydın'ın en önemli tatil bölgesi olan Kuşadası,gerek muhteşem atmosferi, Mavi Bayraklı Plajları, Kuşadası gece hayatı ile İzmir halkının yılın her ayında tercihi olmaktadır. İzmir tatili içinde değerlendirebileceğiniz Kuşadası tarihi ve kültürel değerleri ile güzel bir alternatif. Kuşadası Otelleri dışında günlük villa ve günlük havuzlu ev'de kiralayabileceğiniz Kuşadası tatilinin Kuşadası'nın gezilecek yerleri, tarihi mekaları ile oldukça renkli geçeceğinin garantisini verebiliriz.

Didim

Ege bölgesinin Aydın ili sınırları içerisinde yer alan ve en az Kuşadası kadar önemli bir tatil kenti olan Didim, İzmir'e yakın tatil yerlerinden bir tanesidir. İzmir-Didim arası yaklaşık olarak 165 km'dir. Didim tarihi geçmişinin yanı sıra muhteşem koyları ve doğal güzellikleri ile de her dönem Türkiye'nin en tercih edilen tatil şehirlerinden birisi olmuştur.İzmir Nüfusu'nun çokça tercih ettiği Didim'in gece hayatı da oldukça hareketli geçtiğinden İzmir tatili içinde değerlendirilebilir.  Aydın, Didim'de konaklama için birbirinden güzel Didim Otelleri ve pansiyonları dışında Didim tatil evlerinide değerlendirebilirsiniz.

Ayvalık

Marmara bölgesinin en önemli Tatil yerlerinden bir tanesi olan Ayvalık, Balıkesir il sınırları içerisinde yer almaktadır. Balıkesir'in Erdek ve Edremit ile birlikte önemli tatil merkezi olan ve sınırları içerisine Sarımsaklı ve Cunda Adası gibi önemli tatil yerlerini barındıran Ayvalık yaklaşık olarak İzmir'e 3 saat Cunda ise 2 saatlik bir mesafededir. İzmir'e yakın tatil yerleri arasına dahil edebileceğiniz Ayvalık,doğal güzellikleri ve muhteşem kumsalları ile Balıkesir halkı dışında, Çanakkale, Manisa ve Bursa halkınında haftasonu tatilinde ilk tercih ettikleri bölgedir. Balıkesir Ayvalık'ta konaklama için birbirinden güzel Ayvalık Otelleri ve pansiyonları dışında Ayvalık tatil evlerinide değerlendirebilirsiniz.

İzmir'de Konaklama

Türkiye'nin popüler tatil beldelerini içinde bulunduran Güzel İzmir; gerek İzmir tatil Otelleri, İzmir pansiyonları ve alternatif konaklama seçenekleri ile İzmir tatili için çok fazla alternatifi bir arada sunacaktır.Bütçenize uygun bulabileceğiniz  İzmir Otelleri dünyanın klas otelleri arasına rahatlıkla girebilecek düzeydedir. Kiralık günlük daire ve Yazlık Villa Kiralama sektörünün lider firmalarından olan Dream Of Holiday ailesi olarak İzmir Yazlık Villalarıİzmir Günlük Daire Kiralama ve İzmir Kiralık Yazlık Apartlarımızla sizlere; Aliağa, Menemen, Torbalı, Foça, Selçuk, Çeşme, Karaburun, Dikili, Kınık, Kiraz, Urla, Tire, Kemalpaşa, Bayraklı, Bergama, Bornova, Buca, Bayraklı, Balçova, Konak, Karşıyaka, Ödemiş, Alsancak ve tüm İzmir genelinde en kaliteli konaklama olanaklarını en uygun fiyata sunmaktadır. Villa tatili ve  Günlük Ev Kiralama sektörünün öncülerinden olan firmamız Dream Of Holiday, Bursa, Ankara, Trabzon, İstanbul ve Eskişehir gibi büyükşehirlerde olduğu gibi İzmir'de de her bütçeye ve her misafir grubuna otel konseptinde hizmet vermektedir. İzmir'in farklı konumlarında ve farklı konseplerde bulunan günlük kiralık daire ve tatil evlerimize ilgili linklerden ulaşabilirsiniz.

İzmir Otelleri | Çeşme Otelleri | Alaçatı Otelleri | Foça Otelleri | Urla Otelleri | Bornova Otelleri

İzmir Günlük Evler | Alsancak Kiralık Evler | Konak Günlük Evler | Karşıyaka Günlük Evler

İzmir Yazlık Evleri | Foça Yazlık Evleri | Urla Yazlık Evleri | Özdere Yazlık Evleri | Çeşme Yazlık Evleri

İzmir Kiralık Villalar | Foça Kiralık Villalar | Alaçatı Kiralık Villalar | Urla Kiralık Villaları

İzmir Ulaşım

İzmir Ulaşım açısından kolay bir konumda bulunmaktadır, Karayolu ulaşımı dışında Türkiye'nin en büyük Limanlarından olan İzmir Limanı üzerinden denizyolu ve Havayolu ile ulaşmakta mümkündür. İstanbulAnkara,Bursa, Antalya gibi büyükşehirlerden İzmir iline düzenli olarak otobüs seferleri yapılmaktadır. İzmir Havayolu ulaşımınız için Adnan Menderes Havalimanını kullanabilirsiniz. Adnan Menderes Havalimanı İzmir transferiniz için diğer bir kuruluşumuz olan Arsis Vip Transfer'den detaylı bilgi alabilirsiniz. Yat Kiralama sektörünün lider firmalarından bir tanesi olan Arsis Yat Kiralama firması olarak Göcek LimanıBodrum LimanıFethiye LimanıMarmaris Limanı ve Kalkan Liman'larında sunmuş olduğumuz Gulet Kiralama ve Motoryat Kiralama hizmetini çok yakında İzmir Limanında da sunacağız. Detaylı bilgi için çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

Her bir ayrıntısı en ince detayına göre tasarlanan İzmir günlük kiralık evlerimiz ve İzmir tatil villalarımız hemen her bütçeye hitap ettiği gibi otel konseptinde hizmet vermektedir. Uzun yıllardan beri bizi tercih ettiğiniz için pişman olmadığınız gibi İzmir'de de bizlerle beraber huzuru ve konforu yaşayacağınıza şimdiden garanti verebiliriz. İzmir'de buluşmak ümidimizle..!

Arsiat Turizm Tic. A.Ş.